Zmiana diety dzięki wyciskarce do soku – czy to możliwe?

Opublikowano dnia przez
zdrowe napoje

Wyciskarka do soku pozwala na wykorzystanie różnego rodzaju owoców i warzyw oraz wszelkiego rodzaju zieleniny. Umożliwia ona łączenie  ze sobą różnych produktów.

Soki uzyskane dzięki niej są bardzo gęste i zawierają dużo miąższu. Dzięki niewielkiemu napowietrzeniu są stosunkowo trwałe. Zawierają jednocześnie więcej cennych składników odżywczych niż soki ze zwykłych sokowirówek.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając wyciskarkę?

Pierwszym pytanie, które należy zadać jest do czego taka wyciskarka ma nam służyć. Niektóre  z nich z powodzeniem mogą bowiem pomóc w wytwarzaniu sorbetów, masła orzechowego, a nawet makaronu. Ważna jest również szybkość działania. Zazwyczaj wyciskarki do soku posiadają stosunkowo małą średnicę ślimaka do wyciskania. Wrzucać można do nich niewielkie kawałki owoców i warzyw. Sprawia to, ze cały proces wyciskania jest  długi i pracochłonny, gdyż musimy wcześniej pokroić nasze owoce i warzywa. Nieco większe ślimaki posiadają wyciskarki pionowe.
Istotnym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę jest szybkość rotacyjna ślimaka. Wyciskarki to w zdecydowanej większości urządzenia działające „na zimno”. Ich szybkość rotacyjna zwykle mieści  się w przedziale 80-100 obr/min. W porównaniu w sokowirówce jest to nawet 10 000 obr/min. Powoduje to wytwarzanie dużej ilości ciepła  oraz obniżenie wartości odżywczych wyciskanych soków. Wyciskarki są również cichymi urządzeniami.
Warto też przyjrzeć się konstrukcji sita. Doba wyciskarka powinna w zestawie zawierać sita o różnej gęstości oraz średnicy oczek. Pozwoli to na dobór odpowiedniego dla naszego gustu oczka, a tym samym soku o określonej gęstości.
Oczywiście istotna jest także gwarancja i trwałość urządzenia.

Warto zwrócić uwagę, że wysokiej jakości wyciskarkę do soku nie zawsze łatwo wybrać:

W tej chwili wiele wyciskarek posiada nawet gwarancję producenta na 10 lat. Niewiele nam to jednak da jeśli producent nie posiada serwisu w Polsce. Koszt wysyłki za granicę może okazać się bowiem bardzo wysoki. Warto także zastanowić się nad czasem potrzebnym na czyszczenie wyciskarki. Jest on o wiele dłuższy niż w przypadku sokowirówek. Więcej informacji na temat wyciskarek do soków znajdą Państwo na stronie https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-jednoslimakowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze