Jak wygląda leczenie problemów alkoholowych?

Opublikowano dnia przez
alkoholik

Wielokrotnie doświadczyliśmy skutków ubocznych alkoholowej nocy po imprezie i każdy może przyznać, że nie należą one ani trochę do przyjemnych. Gdy ciało nie nadąża z samooczyszczaniem organizmu, utrudniona zostaje regeneracja. To z kolei przyczynia się do osłabienia naszej odporności. Dlatego jeśli planujemy zaszaleć na jakiejś imprezie, należy zaplanować sobie również detoks alkoholowy na następny dzień. Objawy zatrucia alkoholem dają uczucie zmęczenia, pojawiają się tak zwane worki pod oczami, a skóra przybiera szary i nieestetyczny wygląd. Aby zmniejszyć te dolegliwości do minimum, należy zastosować detoks alkoholowy.

Pozbycie się z ciała toksyn

Najlepszy dla naszego ciała jest detoks naturalny, który pomoże oczyścić ciało z zanieczyszczeń. Najlepszą metodą mógłby być wysiłek fizyczny, podczas którego wypocilibyśmy toksyny, ale na kacu z bolącą głową, ciężko byłoby komukolwiek podjąć się takiego wyzwania. Detoks alkoholowy świetnie wspomaga prawidłowe nawodnienie organizmu. Najlepiej wybrać to nawodnienia organizmu wodę lub jakąś mieszankę ziołową. Aby wydalić resztki alkoholu z krwiobiegu i pozostałe toksyny, należy dostarczyć nam życiodajnych płynów z zewnątrz. Jeśli tego nie zrobimy, nasz organizm w desperacji zacznie pobierać rezerwy wody z mózgu. Bóle głowy są właśnie tego skutkiem. Dlatego tak ważne jest picie duże ilości wody, która pomoże nam wydalić toksyny z moczem i dodatkowo wspomoże naszą zachwianą gospodarkę wodną organizmu.

Należy wystrzegać się napojów gazowanych oraz kofeiny, które tylko pogorszą nasz obecny stan zdrowia. W połączeniu z niewydalonym jeszcze z organizmu alkoholem, mogą doprowadzić do problemów krążeniowych, a nawet w niektórych przypadkach do zapaści. Na poranne zawroty głowy pomocnym sposobem jest picie wody z cytryną. Jak powszechnie wiadomo cytryna jest bogata w kwas askorbinowy, czyli potocznie witaminę C, która wspomoże detoks alkoholowy. Taki oczyszczający napój posiada również właściwości odkażające i wzmacniające nasz osłabiony przez alkohol organizm.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze