Usuwanie rozstępów – metody

Opublikowano dnia przez

Rozstępy pojawiają się nagle, w okresie dojrzewania oraz szybkiego przyrostu wagi, np. w czasie ciąży. Dotyczą zdecydowanej większości ludzi, nie tylko kobiet, ale też mężczyzn i nastolatków.

Pojawiają się najczęściej na udach, pośladkach, biodrach i piersiach. Dla swoich „właścicieli” są źródłem dyskomfortu i wstydu. Niestety, medycyna nie wynalazła jeszcze metod mogących powstrzymać powstawanie tych szpecących zmiana skórnych. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii z zakresu medycyny i estetyki, można natomiast sprawić, że staną się właściwie niewidoczne. Jak? Za pomocą różnego typu zabiegów.

Usuwanie rozstępów – metody

Gabinety medycyny estetycznej i kosmetologiczne oferują szereg zabiegów, które znacząco mogą poprawić stan i wygląd skóry, którą dotknął problem rozstępów.
Są to między innymi:

  • mezoterapia igłowa – polegająca na nakłuwaniu skóry w miejscach objętych rozstępami oraz wstrzykiwaniu w nie odpowiednich preparatów. Zabieg ten – aby przyniósł oczekiwane efekty – powinien być wykonywany w seriach, co kilkanaście dni. Po zabiegu skóra jest bardziej napięta, a rozstępy spłycone i rozjaśnione.
  • mezoterapia bezigłowa – to zabieg, podczas którego za pomocą fal elektromagnetycznych, w głąb skóry wprowadzone zostają preparaty zwiększające produkcję kolagenu oraz substancje nawilżające. W celu uzyskania widocznej poprawy wyglądu skóry, zaleca się cykliczne powtarzanie zabiegów (7-10 serii).
  • laseroterapia – mikrodermabrazja laserowa polega na ścieraniu zrogowaciałych warstw naskórka i głębszych warstw skórnych.. Laseroterapia to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod. Metoda ta pobudza krążenie i zwiększa elastyczność skóry, jak również stymuluje organizm do produkcji kolagenu. Operator przeprowadzający zabieg posługując się laserem frakcyjnym stymuluje skórę w celu jej intensywnej regeneracji. Szacuje się, że metodą tą osiąga się poprawę wyglądu skóry na poziomie 50-75%.

Usuwanie rozstępów – przeciwwskazania

Należy pamiętać, że rozstępów nie da się wyeliminować całkowicie, a jedynie spłycić i sprawić, że staną się mniej widoczne. Każda z powyższych metod ma również swe ograniczenia i możliwe efekty uboczne. Jako główne przeciwwskazania podaje się najczęściej: choroby nowotworowe, opryszczkę, infekcje skórne czy okres ciąży.

Z tego powodu, zaleca się, aby kobiety decydujące się na zabiegi usuwania rozstępów (opis: http://lasercare.pl/pl/usuwanie-rozstepow-dla-kobiet.html) korzystały z renomowanych, sprawdzonych klinik i gabinetów. Tam uzyskają wyczerpujące, rzetelne informacje, a sam zabieg będzie odpowiednio, indywidualnie dopasowany do potrzeb każdej z nich.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Usuwanie rozstępów - metody, 10.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze