Skóra wolna od blizn

Opublikowano dnia przez

Blizny tworzą się w wyniku uszkodzenia skóry, pokrywają się one tkanką włóknistą. Taka skóra brzydko wygląda, jest nierówna. Skóra posiadająca blizny jest zazwyczaj mieszana, wynika to z faktu, że na jej powierzchni zalegają warstwy martwego naskórka, taka skóra nie oddycha i jest matowa. Blizny są defektem skóry, powstałym w różnych okolicznościach. Przyczyną może być trądzik, oparzenia czy inne urazy. Taka dolegliwość może człowiekowi uprzykrzyć życie, wpędzić w kompleksy czy nawet być powodem depresji. Laserowe usuwanie blizn to jedne z najskuteczniejszych metod. Już po jednym czy dwóch zabiegach widać spore efekty. Metoda ta polega na usuwaniu w skórze wielu otworów, pobudzony zostaje naskórek, sprzyja to tworzeniu nowej, zdrowej skóry. Chora skóra zostaje pokryta wiązką promieniowania laserowego, te czynności pozwalają na uzyskanie natychmiastowego procesu odnowy. Skóra zostaje zregenerowana.

Jeśli ktoś decyduje się na kolejne zabiegi, to powinny być wykonywane w odstępach minimum co cztery tygodnie. Po zabiegu laserowego usunięcia blizn należy pozostać w domu przez dobę, ponieważ skóra wymaga szczególnej ostrożności. Nie wolno w tym czasie stosować kosmetyków, przemywać jej, dopiero czterdzieści osiem godzin po zabiegu trzeba zastosować krem nawilżający. Usuwanie blizn wiąże się z wygładzeniem skóry i wyrównaniem jej koloru. Problemy mogą stanowić przerośnięte blizny. Tutaj należy najpierw  zastosować generator mikro wiązki plazmy- jest to nowoczesne urządzenie stosowane w medycynie estetycznej.

Obecnie stosuje się coraz doskonalsze urządzenia pozwalające osiągnąć szybkie rezultaty, a przy tym prawie bezboleśnie. Blizny możemy likwidować również za pomocą dermabrazji, peelingów chemicznych oraz mikrodermobrazji. Wykonuje się również zastrzyki z kolagenu. Można również zakupić w aptekach kremy i maści na spłycenie blizn, np. Cepan, czy No-scar. One również dają efekty, jednak muszą być stosowane systematycznie, przez dłuższy okres czasu. Do tej pory wiele osób cierpiało z powodu szpecących blizn, teraz medycyna estetyczna daje im nadzieję i szansę na normalny wygląd.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze