Problem niedostępności służby zdrowia

Opublikowano dnia przez

Sytuacja w krajowej służbie zdrowia nie napawa optymizmem. Ludzie mają trudności z zaufaniem lekarzowi, który w wielu przypadkach zaczyna być promotorem komercyjnej oferty aptek i innych instytucji medycznych. Publiczne jednostki cierpią na niedobór doświadczonego oraz wykwalifikowanego personelu, brak pieniędzy na utrzymanie najlepszych technologii leczenia. Wieloletnie kolejki do zabiegów specjalistycznych bardziej już bawią niż straszą. To jednak nic w porównaniu do absolutnej niedostępności usług medycznych w niektórych regionach kraju.

Naprawdę poważne kłopoty pacjentów

Emeryci i inne osoby mieszkające na wsiach, w mniejszych miasteczkach zaniedbanych kadrowo, a nawet jednostki maksymalnie zapracowane, będące w rozjazdach cierpią, bo nie mogą sobie pozwolić na wizytę u lekarza.

Wyprawa do niego zabiera pieniądze i czas, a efekt i tak jest niepewny, bo istnieje przecież ryzyko, że fachowca nie będzie lub spotkanie zostanie w ostatniej chwili przełożone. To bardzo popularny kłopot, obniżający zupełnie motywację do korzystania z oferty publicznej służby zdrowia. Ponadto za wezwanie karetki, właściwie bez krytycznego powodu płaci się ogromne kary. Publiczna służba zdrowia traktuje niektóre wezwania, jako przychodnię na kółkach i każe sobie sowicie płacić za wynagrodzenie problemów z szybkim dojazdem.

Trudno zatem powiedzieć, że mamy w Polsce całkowicie bezpłatną służbę zdrowia. Nie ma nic za darmo. Przeciętny emeryt, nawet maksymalnie schorowany i cierpiący zastanawia się kilka razy zanim podejmie ryzykowną decyzję o kontakcie z dyspozytorem. Takie kłopoty nie powinny się zdarzać, a jednak są, coraz popularniejsze, co z przykrością stwierdzamy.

Co jest najlepszym rozwiązaniem dla osób wykluczonych?

Mobilna przychodniato najlepsze rozwiązanie w sensie dostępu do taniego leczenia specjalistycznego. Mobilne przychodnie wynajmują gminy, na podstawie wykorzystania funduszy unijnych, działalności gospodarcze pragnące wypromować się w niektórych grupach klientów. Przychodnie prywatne docierają w ten sposób do pacjentów zainteresowanych ciekawą ofertę medyczną.

Zazwyczaj mobilna przychodnia wysyła zawiadomienia do osób zagrożonych wykluczeniem właśnie o takiej okazji. Z podstawowych badań korzysta się w praktyce za darmo. Dopiero rozszerzone usługi wymagają poniesienia niewielkiego wydatku. To i tak opłacalna perspektywa, biorąc pod uwagę wymienione wyżej kłopoty.

Więcej o usłudze na stronie http://www.mobilnebadania.pl/oferta/mobilna-przychodnia

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze