Dlaczego włosy wypadają i jak temu zapobiec?

Opublikowano dnia przez
Problem z wypadającymi włosami

Wypadające włosy to koszmar dla każdej kobiety. Problem ten prędzej czy później dopada większość z nas, jednak nie zawsze spowodowany jest tymi samymi czynnikami. Tymczasem odkrycie źródła problemu stanowi klucz do jego szybkiego i skutecznego rozwiązania. Jakie są zatem najczęstsze przyczyny utraty włosów i jak możemy samodzielnie sobie z nimi poradzić?

Dlaczego włosy wypadają?

Przyczyn wypadania włosów jest wiele i znacząca część z nich wynika z problemów zdrowotnych organizmu. Włosy jako jedne z pierwszych reagują bowiem na wszelkie infekcje, stany zapalne czy niedobory, powstające w komórkach ciała. Za wypadaniem kosmyków może stać zatem choroba określana jako łysienie androgenowe lub choroba tarczycy. Znacznie częściej problem jest jednak dużo mniej skomplikowany i zależny przede wszystkim od naszych nawyków. Włosy mogą wypadać z powodu złej diety, stresu, stosowania niektórych leków, na skutek niewłaściwej pielęgnacji oraz przez anemię, która również łączy się z niedoborami składników odżywczych. Poza tym, fryzura może przerzedzać się także sezonowo – w okresach ogólnego osłabienia całego organizmu.

Jak walczyć z wypadaniem włosów?

Włosy słabe u nasady będą wypadały niezależnie od tego, jak wysokojakościowe kosmetyki będziemy aplikować na nie z zewnątrz. Najważniejsze w profilaktyce i leczeniu wypadania kosmyków jest zadbanie o zdrowie cebulek, które odpowiadają za cykl życia włosa. Wzmocnione od środka cebulki staną się odporniejsze nie tylko na codzienne zabiegi stylizacyjne, ale również na działanie takich czynników, jak nadmierny stres. Zdrowe włosy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują przede wszystkim konkretnych składników odżywczych, czyli witamin i minerałów.

Osobom zmagającym się z ich wypadaniem poleca się zatem suplementację cynku i biotyny, która wspiera wzrost włosa i poprawia jego kondycję. Duże korzyści dla całej skóry głowy przynosi również odpowiednia podaż kwasu pantotenowego i witaminy PP, czyli substancji które wpływają na metabolizm energetyczny komórek i ułatwiają transport składników odżywczych do cebulek włosowych. Decydując się na suplementację wartościowych dla zdrowia fryzury składników, warto pamiętać także o odpowiednim traktowaniu włosów od zewnątrz. Na czas kuracji rezygnujmy więc z niszczących je zabiegów, a w codziennej pielęgnacji stawiajmy na delikatne kosmetyki oczyszczające i naturalne kosmetyki odżywczo-regenerujące.

Przyczyną wypadania włosów są najczęściej niedobory witamin i minerałów powstałe na skutek złej diety, oddziaływania stresu czy współistniejących chorób. Najprostszym sposobem aby wyeliminować problem jest więc suplementacja tych składników, których włosy potrzebują do wzrostu i odporności na działanie czynników szkodliwych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Dlaczego włosy wypadają i jak temu zapobiec?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze