Rashguard zawodnika MMA

Opublikowano dnia przez

Dobry strój to podstawa każdego treningu. Przekłada się na większy komfort ćwiczeń, może pomóc w osiąganiu lepszych efektów treningowych, a w przypadku wysokiej jakości nowoczesnej odzieży wpisuje się nawet w regenerację mięśni. Te i wiele innych zadań spełnia innowacyjny rashguard, wykorzystywany między innymi przez osoby uprawiające mieszane sztuki walki.

Rashguard chroni skórę

Rashguard stanowi górną część stroju zawodnika MMA. Mimo, że zawodowe walki odbywają się z reguły bez tego elementu, wyłącznie w spodenkach, to jednak koszulka tego typu bardzo dobrze sprawdza się podczas treningów. W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego rashguard to ochrona przed wysypką. I faktycznie, zawodnicy mieszanych sztuk walki są na nią podatni z uwagi na zanieczyszczenia maty, na której ćwiczą. Poza różnego rodzaju drobnoustrojami, rashguardy chronią swoich właścicieli także przed bolesnymi otarciami skóry, które nie należą do rzadkości w tym sporcie. Warto zatem inwestować w ten element stroju, nawet jeżeli nie jest wykorzystywany podczas walki. Przyda się jednak na co dzień, a korzyści z jego stosowania odczują przede wszystkim osoby regularnie trenujące.

Rashguardy wspierają mięśnie

Dzięki profesjonalnym rashguardom nawet osoby amatorsko uprawiające mieszane sztuki walki mogą wypracowywać lepsze wyniki w tym sporcie. Koszulki odprowadzają na bieżąco wilgoć, skóra pozostaje sucha, co bardzo pomaga w kontynuowaniu walki. Są jednocześnie bardzo przewiewne, przez co wpisują się w utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Korzystnie wpływa to na wytrzymałość mięśni podczas treningu. Już po zakończeniu aktywności, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wspierających tkankę mięśniową, rashguard pomaga w jej regeneracji. Trudno znaleźć zawodnika, który nie dostrzegałby znaczenia tego procesu w budowaniu kondycji. Z tego między innymi powodu rashguardy są tak popularne. Trenujący MMA korzystają z nich chętniej niż z koszulek innego typu, ponieważ to produkty bardziej elastyczne i lepiej dopasowujące się do ciała.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze