Rafting – jaki strój jest na niego odpowiedni?

Opublikowano dnia przez

Ostatnimi czasy rafting stał się bardzo popularny. Wiele osób korzysta z tej form rozrywki przykładowo na wakacjach, by dostarczyć sobie emocji i przeżyć jakąś przygodę. Oczywiście rafting to nic innego, jak rzeczny spływ turystyczny. Na spływy oczywiście należy się odpowiednio ubierać, ponieważ potrafią one dostarczyć nam mnóstwo nieoczekiwanych wrażeń. Zdarzają się wywrotki kajaków, gałęzie, silne nurty. Na to wszystko musimy być przygotowani nie tylko pod względem psychicznym, ale przede wszystkim pod względem naszego ubioru.

Jak skompletować strój?

Oczywiście jeśli chcemy podejść do tego bardzo poważnie, możemy zakupić sobie profesjonalną piankę neoprenową. Czasem takie pianki dostarcza nam sam organizator raftingu, ale nie jest to częsta praktyka. Nie są to oczywiście tanie rzeczy i jeśli nie zamierzamy takiej pianki wykorzystać ponownie, zdecydowanie nie ma sensu w nią inwestować. Możemy bowiem założyć również na siebie zwykłe ubrania, które na pewno znajdziemy we własnych domach. Najlepiej jest pod ubranie założyć strój kąpielowy. Zwykła bielizna może bowiem zbyt mocno przylegać nam do ciała, co okaże się na dłuższą metę bardzo niekomfortowe. Na strój kąpielowy natomiast wystarczy założyć przylegającą koszulkę oraz jakieś spodenki. Także powinny być one przylegające. Dlaczego to aż tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że mamy tutaj do czynienia z wodą. Zdarza się tak, że uczestnicy raftingu po prostu do niej wpadają. Dlatego dobrze mieć wówczas coś przylegającego, by ubranie mimo wszystko na nas pozostało i nie podwijało się we wszystkich możliwych kierunkach.

Jakie obuwie sprawdza się na raftingu?

Oczywiście oprócz odpowiedniego ubrania, na raftingu powinniśmy mieć także dobrze dobrane obuwie. Powinno mieć ono przylegający materiał i najlepiej dość twardą podeszwę, byśmy nie czuli dotkliwie każdej skały, każdej twardej powierzchni. Niestety podczas wywrotek pontonów i kajaków często dochodzi do sytuacji, gdy komuś spadają buty. Wówczas bardzo trudno jest je odzyskać, ponieważ woda zabiera je w mgnieniu oka. Dlatego chociaż najczęściej przy takich kąpielach wodnych przydają nam się japonki, tutaj się one kompletnie nie sprawdzają. Są zbyt lekkie, mogą zostać zatem porwane z nurtem rzeki. Poza tym nie dają one naszej nodze odpowiedniego zabezpieczenia, dlatego też możemy bardzo łatwo się w nią zranić. Warto zatem zainwestować w jakieś lekkie adidasy czy też trampki. Tego typu obuwie zdecydowanie sprawdza się najlepiej, ponieważ odpowiednio chroni stopę i jest niezwykle stabilne. Jeśli zawarte w tekście informacje nie wyjaśniły w pełni wszystkich wątpliwości warto przeczytać artykuł: JAK SIĘ UBRAĆ NA RAFTING?
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
O autorze