W jaki sposób pomóc nam może lekarz alergolog?

Opublikowano dnia przez

Każdego roku wiele osób dowiaduje się o tym, iż ma alergię. Dotyczy to nie tylko ludzi dorosłych, ale również i dzieci. Taka alergia może objawić się w każdym wieku pomimo tego, iż wcześniej nie występowały żadne niepokojące objawy. To sprawia, iż przyrost alergików jest bardzo duży. Alergie mogą dotyczyć różnych rzeczy. Mnóstwo osób przede wszystkim ma alergię na leki. Substancje w nich zawarte mogą wywoływać bardzo silne, niekiedy nawet zagrażające życiu reakcje alergiczne. Ponadto ludzie stosunkowo często mają alergię na kurz, na owoce, na skorupiaki. Warto także wspomnieć o różnego rodzaju trawach i drzewach, które w okresie wiosennym bywają zmorą dla mnóstwa ludzi.

Wizyta u alergologa

Życie z alergią nie jest łatwe. Jej objawy to zazwyczaj swędzenie oczu, silny katar, problemy ze swobodnym oddychaniem. Takie objawy skutkują tym, iż wiele osób nie jest w stanie wykonywać normalnie swoich obowiązków w domu bądź też w pracy. Dlatego też ważna jest szybka reakcja, która może pomóc w wyeliminowaniu problemów bądź też w złagodzeniu objawów. W tym celu należy udać się do alergologa.

Alergolog ma za zadanie przede wszystkim odkryć, na co jesteśmy uczuleni. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, na co jest uczulona, szczególnie jeśli chodzi o leki. Jednak bardzo często jest tak, iż trzeba taki alergen odkryć, ponieważ pacjent nie wie z czym ma problem.  Wówczas przeprowadza się specjalne testy i bada reakcje na różne rzeczy. Gdy natomiast uda się odnaleźć substancję odpowiadającą za występowanie alergii, wówczas trzeba przyjść do skonkretyzowanego działania, jakim jest odczulanie. Często stosowanym lekiem przy alergii jest Allegra.

Na czym polega odczulanie? Polega ono na wstrzykiwaniu pacjentowi substancji, na którą jest uczulony. Ma to na celu sprawienie, by organizm zaczął się do niej przyzwyczajać i ignorować ją. Dzięki temu stopniowo udaje się wyeliminować przykre objawy alergii, znacznie utrudniające życie. Należy jednak mieć świadomość tego, iż niestety nie zawsze można poradzić sobie z alergią poprzez odczulanie. Niektóre alergeny nie mogą być w ten sposób „eliminowane”. Co jest ratunkiem w tej sytuacji? Oczywiście leki. Leki na alergię mają różne działanie i należy je dobrać przede wszystkim do organizmu. Alergolog ma za zadanie zatem wybrać dla nas takie leki, na które nasz organizm będzie dobrze reagował. Zwykle mają one działanie wysuszające, przez co ciągły katar zostaje wyeliminowany. Oczywiście alergologia cały czas się rozwija, dlatego też alergikom oferuje się coraz to nowe rozwiązania w tej kwestii.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
W jaki sposób pomóc nam może lekarz alergolog?, 10.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze