Stomatologia estetyczna – więcej niż wybielanie zębów!

Opublikowano dnia przez

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowy i piękny uśmiech jest naszą najwspanialszą ozdobą. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym i codzienne przestrzeganie podstawowych zasad higieny jamy ustnej pozwala nam cieszyć się zdrowiem naszych zębów. Jednak uzyskanie równych i śnieżnobiałych zębów bez pomocy specjalistów, często graniczy z cudem. W odpowiedzi na te i inne potrzeby pacjentów rozwinęła się gałąź stomatologii estetycznej.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która łączy w sobie prawie wszystkie jej elementy, mając na calu nie tylko poprawę stanu zdrowia jamy ustnej, ale również nadanie jej pięknego wyglądu. Specjaliści zajmujący się niniejszą dziedziną muszą zgłębić tajniki stomatologii zachowawczej, protetyki i ortodoncji.  Wszystkie te działania skierowane są w trosce o zadowolenie klienta i zapewnienie mu równego śnieżnobiałego uśmiechu. Do gabinetów stomatologii estetycznej zgłaszają się pacjenci z takimi problemami jak:

  • przebarwienia zębów;
  • nawracająca próchnica;
  • wady zgryzu;
  • ubytki;
  • osad nazębny.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Dział stomatologii estetycznej zajmuje się wszelkimi kwestiami związanymi z poprawieniem wyglądu naszej jamy ustnej. Do najczęściej wykonywanych usług zalicza się:

  • Korekta zgryzu – zęby wyrównywane są za pośrednictwem specjalnie dopasowanych aparatów. Proces ten przebiega zazwyczaj długo i nierzadko powoduje znaczny dyskomfort pacjenta, natomiast efekt niniejszej interwencji przynosi zazwyczaj trwałe skutki.
  • Odbudowa zęba – polega na uzupełnieniu brakującego elementu specjalną substancją, która nie tylko poprawia estetykę jamy ustnej, ale również ułatwia codzienne funkcjonowanie pacjenta.
  • Wybielanie zębów – to chyba jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w gabinetach stomatologii estetycznej. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest przy pomocy specjalnego lasera, który zapewnia długotrwały efekt wybielenia.
  • Koronki i licówki – niniejszy zabieg ma na celu zamaskowanie ubytków i uszkodzeń zębów.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Stomatologia estetyczna – więcej niż wybielanie zębów!, 10.0 out of 10 based on 1 rating
O autorze